Töötasapinnad – Presskivi ja Graniit

Presskivi Kvarts

Kivist tööpinna valikul kasutatakse peamiselt kvarts presskive, sest see on tugev, hügieeniline ja väga hästi kaitstud vedelike imavuse vastu ning sobib hästi toidu käitlemiseks.
Kvarts koosneb 93% ulatuses looduslikust materjalist – kvarts ja graniit, millele on lisatud sideaineid ja pigmente. Kvartsi omadused on praktiliselt identsed graniidi omadustega, kuid erineb graniidist madalama poorsuse ning ühtlasema struktuuri ja värvi poolest. Kvarts on üldiselt purunemiskindel, kriimustuskindel, vastupidav hapetele, hügieeniline, väga lihtne hooldada, veeimavus on vaid 0,01%, suur värvivalik ja enamik toone on kuumakindlad. Peeglitükkidega kvartsid ei ole kuumakindlad, kuna peeglitükid sulavad suure kuumusega.

Graniit

Graniit on 100% looduslik ning tiheda struktuuriga kivim, mille hügieeniline materjal sobib ideaalselt kasutamiseks köögi tasapinnana. Hea kuuma- ja külmakindlus on täiendavad eelised, miks valida just graniit oma kodu kaunistama. Meie valikusse kuulub valdavalt poleeritud graniit, kuid saadaval on ka mati ja harjatud pinnaga graniit.